Realizováno

Pohádky pro Emu

Romantická vánoční komedie.

V hlavních rolích se můžete těšit na Ondřeje Vetchého, Aňu Geislerovou a Emu Švábenskou. V dalších rolích uvidíte Vilmu Cibulkovou, Jiřího Dvořáka, Annu Polívkovou, Janu Bernáškovou, Marka Taclíka, Oldřicha Vlacha, Andreu Hoffmannovou, Věru Křesadlovou a další.

Hlavní postava filmu Petr Miller odešel před osmi lety pracovat do Anglie, poté co se nepohodl s otcem a definitivně s ním přetrhal všechny vazby. Byl rád že v Anglii našel nové místo pro svůj život a nehodlal se už domů do Prahy nikdy vrátit. Nemá rodinu a živí se jako právník, který pomáhá Britům při imigračních záležitostech a při odhalování falešných sňatků za účelem získání britského občanství.

Měsíc před Vánoci má telefonát z Prahy ve kterém mu sděluje sociální pracovnice, že byl označen za otce dítěte, jehož matka měla vážnou autonehodu. Petr takový nesmysl odmítá, ale svědomí mu nedá a tak nasedá na letadlo do Prahy, aby zjistil, jak se věci mají. Žena, která mu přiřkla otcovství a se kterou měl v minulosti letní románek, stále zůstává v kritickém stavu a Petr se rozhoduje zda se o dítě postará, nebo ho svěří ústavu sociální péče. Nakonec se rozhodne že to zkusí, než bude jeho matka v pořádku a bude si s ní moci souvislosti otcovství vyjasnit.

Petr se poprvé setká s Emou, osmiletou holčičkou. Ubytuje se s ní v hotelu a věří, že se situace brzy vyřeší. Potýká se poprvé s rodičovskými starostmi a také s myšlenkou, jestli je Ema jeho nebo ne. Test DNA zatím neřeší, nechce dělat unáhlená rozhodnutí. V hotelu se setkává s manažerkou hotelu Marií, která občas pomůže Petrovi s péčí o Emu. Petr se s Emou postupně sbližují, ačkoliv on nemá jistotu zda je opravdu jeho dcerou. Její matka v nemocnici umírá a sociální pracovnice požádá o zařazení dívky do programu sociální péče. Pod tlakem událostí a okolností se Petr rozhodne, že o Emu bude bojovat. Podmínkou k tomu aby ji získal do své péče by byl sňatek. Vymyslí tedy plán na fingovanou svatbu, do kterého se mu s Emou podaří přemluvit manažerku Marii. Petr se tak ocitá ve stejné situaci, jako musí řešit v rámci svého zaměstnání v Anglii.

Jejich snaha vybojovat Emu do své péče je sblíží a zažijí mnoho humorných a dojemných situací. Petr musí navázat kontakt se svou rodinou, bratrem kterého osm let neviděl, ale hlavně s otcem kterému nemůže zapomenout věci jež se děly v minulosti. Setkáním se k sobě snaží najít cestu a Petr také alibi pro otázky a odpovědi sociálních pracovníků v souvislosti s jeho novou budoucí ženou Marií. Ta pro něj začne být přitažlivá a i když se do sebe oba postupně zamilují, snaží se udržet svůj vztah v rámci své původní dohody. Pohovory a nástrahy se jim daří překonávat a když už se zdá být vše na nejlepší cestě, jsou zaskočeni chybou, kterou udělali při přípravách svého plánu na falešný sňatek. Chybou, která veškeré jejich plány zhatí...

Pohádky pro Emu
Fénix Film s.r.o.
  • PhDr. Dana Voláková

  • Michaela Bastien (Flenerová)
  • Fénix Film s.r.o.
  • Skořepka 423/9, 110 00 Praha 1
  • IČ: 29143055