Realizováno

Babovřesky 2

Pokračování úspěšné české komedie Zdeňka Trošky.

Absťák po komedii Babovřesky, která uchvátila diváky napříč generacemi, a stala se nejnavštěvovanějším českým filmem (přes 750 tisíc diváků v ČR a SR), může jejím fanouškům zmírnit následující informace. V jihočeském Pištíně na Českobudějovicku padla v pátek 24. 5. 2013 ráno první filmová klapka snímku Babovřesky 2 pod režijní taktovkou Zdeňka Trošky.

Obyvatelé jihočeských vesniček budou opět po roce potkávat na návsích svých vesnic Troškův štáb a jim už dobře známé herce. A tak jako v Žabovřeskách u Budějc řvou žáby, tak v Babovřeskách budou zase řvát báby!

Kde jinde může natáčení pokračování filmu o farářovi Petrovi začít, než na faře. Do vesnice vjíždí autobus, z něj vystupuje nepříliš sympatická stará paní (Miriam Kantorková) a míří rovnou na faru. To zaujme místní babky včele s Horáčkovou. Zvlášť proto, že se paní představuje jako nová kuchařka, která se chce o pana faráře Petra starat. Babky zírají, ale pak se do paní pustí: ...“Co tu chtěla, maškara jedna? Bydlet s naším panem farářem? To snad ne, taková opovaha, nestyda jedna!“

Jak sám Zdeněk Troška prozrazuje - “Je to prostě film tak trochu ze života. Vzniká vlastně na přání mnoha diváků, kteří si pokračování filmu vyžádali. Herci, které jsem obsadil - jsou lidé se smyslem pro humor, s nadhledem a svolní pro "každou špatnost". A nebyl bych to já, abych nevymýšlel nějaké ty "bejkárny", které lidi pobaví a aspoň na chvíli odpoutají od současných problémů. Nechci lidi rozbrečet, chci je pobavit. Proto věřím, že se diváci u Babovřesek 2 budou bavit stejně tak dobře, jako se bavili u „jedničky“. A moc bych si přál, aby třeba i po letech komedie dosáhla úspěchu, jako má dnes trilogie Slunce, seno, která původně vznikla jako "zkouška", toho, co to udělá. A kritici ji taky strhali. A kde jsou dneska kritici a kde jsou mé filmy...,“ říká asi nejslavnější autor českých komedií a pohádek.

Opět v lehkém nadhledu a komediální nadsázce budeme sledovat vršící se řadu až neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu hlavním aktérům příběhu v obci Babovřesky, kdesi u Budějic...

Na scénu opět vstupují místní zbožné ženy v čele s Horáčkovou, „univerzální“ drbnou, která už nepracuje na „vejboru“, tedy dnes řečeno obecním úřadě, ale stále sedá v kostele v první lavici.

O všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát... a osobuje si právo do všeho zasahovat a mluvit. A právě ona pozvala do Babovřesek kontrolora, aby našel nějaké nesrovnalosti v účtech starosty Stehlíka. No prostě ho normálně práskla...

Chybět nebudou další svérázné vesnické postavičky v podání známých českých herců - farář, babky - pravé vesnické drbny, starosta, i další noví občané malé fiktivní vísky v jižních Čechách, kde kohout každé ráno sedává na plotě a křičí do celého světa, že právě tady, u nich se něco děje...

Kromě Horáčkové (Jana Synková) opět na scénu nastoupí „babovřeské BBC“, tedy šest bab (Jindřiška Kikinčuková, Jana Altmannová, Růžena Havlová, Anastázie Perlíková, Jarmila Bursová a Jaroslava Ulrichová), kterým neunikne nic a nikdo a které chodí, jak do kostela, tak do místní hospůdky, kde obsluhuje svérázný hostinský (Jan Kuželka).

Chybět nebude starosta (Pavel Kikinčuk), jeho svérázná manželka, babovřeská „Lady Gaga“ (Veronika Žilková), zamilovaná a pragmatická Ivana (Lucie Vondráčková), ani její milý, který se díky tetičce Trůdě stal milionářem - Adam (Jan Dolanský).

A nad tím vším se snaží bdít, leč trochu marně, mladý velebníček s trochu úsměvným jménem (Lukáš Langmajer) a sestra Glorie (Pavla Bečková).

Opět se setkáme i Lubomírem Kostelkou, Jiřím Pechou, s trojicí vesnických frajerů Radkem Zimou, Petrem Polákem a Jaroslavem Čermákem a se starostovic dcerkami Barborou Šimkovou a Veronikou Novotnou.

Tento herecký tým doplní nové postavy a další známé osobnosti jako finanční kontrolor Bronislav Kotiš, Filip v podání Martina Stropnického, vnučky našich drben Kamila Kikinčuková, Taťána Krchovová, Iva Malatová, farská kuchařka Miriam Kantorková, vikář Michal Pavlata či biskup Přemysl Kubišta, a také slavní hokejisté Jakub Voráček, Jakub Kovář, Ondřej Pavelec, Jiří Tlustý a Radek Smoleňák.

Všichni se na více než měsíc natáčení moc těší. Například skvělá česká herečka, která dokáže zahrát naprosto jakoukoli postavu, „paní starostová Stehlíková, alias „babovřesská Lady Gaga“ Veronika Žilková je šťastná, že se podařilo zrealizovat natáčení pokračování komedie Babovřesky. „Podvědomě jsem doufala, že se zase po roce na place setkáme. Zdeněk je mág v tom nejlepším slova smyslu.“

Stejně hovoří i další hlavní představitelka Jana Synková, alias „drbna Horáčková“. „Už vloni to celé natáčení byl jeden velký veselý zážitek. Úžasná, až rodinná pohoda a to mám nesmírně ráda a jsem přesvědčená, že letos to bude minimálně stejně skvělé. Moc se na všechny těším.“

Babovřesky 2
Fénix Film s.r.o.
  • PhDr. Dana Voláková

  • Michaela Bastien (Flenerová)
  • Fénix Film s.r.o.
  • Skořepka 423/9, 110 00 Praha 1
  • IČ: 29143055