Development

Čachtická paní

Historické akční drama inspirované skutečným příběhem.

Jedním z nejslavnějších románů střední Evropy dvacátého století je bezesporu román slovenského „Alexandra Dumase“ Joži Nižnánského Čachtická paní. Stal se okamžitým bestsellerem, vyhledávanou knihou v době budovatelského socialismu a jedním z nejvydávanějších titulů po revoluci.

Příběh o kruté uherské šlechtičně, která si chtěla koupelemi v krvi nevinných dívek zachovat krásu a věčné mládí v podobě romanticko-dobrodružného vyprávění s hororovými prvky vychází navíc z historicky podložených skutečností bytčanských soudních archivů, ze kterých spisovatel Nižnánský čerpal. Protože ale skutečnost byla daleko děsivější, než tehdejší doba dovolovala prezentovat jak v knize, natož pak v dramatickém ztvárnění, zaobalil ji Nižnánský do tehdy módního romantického rámce.

A čas ukázal, že to byl nápad přímo geniální, neboť tím zůstal jeho román čtivý a populární dodnes. Víc jak osmdesát let hltají čtenáři stránky plné napětí, nečekaných zvratů, hororových okamžiků stejně jako fandí nerovné lásce mladé Eržiky k vůdci zbojníků Drozdovi. Vedle poutavého děje je stejně důležitá i výtvarná stránka filmu – kamera, kostýmy, celková výprava. Místa k natáčení budou vybrána jak v České, tak Slovenské republice, některé dekorace však bude třeba postavit zřejmě na barrandovském pozemku a v ateliéru. Samozřejmě počítáme s natáčením i v zemích některého ze zahraničních koproducentů.

Čachtická paní
Fénix Film s.r.o.
  • PhDr. Dana Voláková

  • Michaela Bastien (Flenerová)
  • Fénix Film s.r.o.
  • Skořepka 423/9, 110 00 Praha 1
  • IČ: 29143055